Šampión Turca 2019

Šampión  Turca – 1. ročník

ZO SZCH Martin králičí hop usporiadala dňa 16. marca t. r. preteky králikov v skákaní cez prekážky v Martine,  pod názvom Šampión Turca – 1. ročník. Športové podujatie sa konalo v priestoroch športového Areálu SIM v Martine–Priekope.  Organizátori privítali súťažiace dvojice nielen  z rôznych kútov Slovenska – Gerlachov, Gelnica, Kežmarok, Martin, Tlmače, Skýcov, Topoľčany, ale aj pretekárky z Českej republiky.

 

Na priebeh pretekov a dodržiavanie súťažného  poriadku  dozerali  rozhodkyne Erika Melušová, Júlia Chvojková a  Simona Krupčíková. Evidovali sme 136 štartov v štyroch  disciplínach: v rovinnej dráhe a parkúre v troch triedach –  v ľahkej, kde výška prekážok je 25 cm, v strednej  triede – výška prekážok je 35 cm a v ťažkej  triede – 45 cm.  V skoku do výšky (slovenský rekord  je 96 cm), ktorý skočil králik mladej chovateľky,  členky našej organizácie a v skoku do diaľky (slovenský rekord je 220 cm). Preteky pod názvom Šampión Turca sa odohrávali ako prvý ročník a radi by sme pokračovali, spravili tradíciu a každý rok usporiadali preteky pod týmto názvom v Martine.

 

V každej disciplíne sme ocenili prvých troch pretekárov, čo je 24 víťazov.  A najmä vďaka štedrej podpore sponzorov (LES, s.r.o. Trenčín; Superzoo;  Energys – de Heus;  Vitakraft;  TurPek – pekáreň Hruška, Martin;  DaD Slovany;  Chovprodukt Zuzka;  Aqua Exotic, s.r.o Vrútky)  si všetci zúčastnení pretekári – mladí chovatelia za svoju snahu a výkony ich ušatých miláčikov, odniesli tašky s ich produktmi, za čo im patrí naša vďaka.

 

 

 

Michaela Hůlková s králikom Chiquitta.

Na pretekoch pod názvom Šampión Turca sme privítali aj nových hopákov so svojimi králikmi.  Nové pretekárky boli z okolia Martina, z Kežmarku a z Tlmáč sa k nám pridala ďalšia dospelá pretekárka. Našou snahou je, aby sa králičí hop dostával  do čoraz širšieho povedomia ľudí.  Aby sme mohli na pretekoch privítať ďalšie nové tváre prívržencov a nadšencov králičieho hopu,  s ktorými sa už ostrieľané pretekárky môžu podeliť so skúsenosťami z chovu športových králikov v súvislosti s ich tréningom na králičí hop.

Rovinná dráha je pripravená.

 

 

Všetkým zúčastneným pretekárom prajem aj naďalej veľa zdaru do ďalších zápolení. Fotografie z podujatia a výsledky si môžete pozrieť aj na našej facebookovej stránke ZO SZCH Martin králičí hop.

 

Spoločná fotografia účastníčok.

VÝSLEDKY

Rovinka, ľahká trieda

 1. Terézia Bahorová s Artemis No Limits
 2. Kristína Dorinová s Bonie
 3. Karin Melušová s Be Like Dream Golden Kids

Rovinka, stredná trieda

 1. Tereza Pavlíková s Anee Sweet Surprise
 2. Nikola Mikušincová s Teddy Teddy Leg
 3. Simona Krupčíková s Nash Smart Bunny

Rovinka ťažká trieda

 1. Terézia Bahorová s Darie Dark Night
 2. Karin Melušová s Bobuľka
 3. Michaela Hulková s Cizano

Parkúr, ľahká trieda

 1. Terézia Bahorová s Artemis No Limits
 2. Terézia Pavlíková s Little Fast Louis
 3. Nikola Mikušincová s Teddy Teddy Leg

Parkúr, stredná trieda

 1. Kristína Dorinová s Monty
 2. Michaela Hulková s Lynxlou od Jáji
 3. Michaela Hulková s Cizano

Parkúr, ťažká trieda

 1. Karin Melušová s Bobuľka
 2. Terézia Bahorová s Ch Olaf
 3. Lucia Faziková s Sajmon

Skok do výšky

 1. Tereza Pavlíková s Peggy – 70 cm
 2. Kristína Dorinová s Exi – 55 cm
 3. Tereza Pavlíková s Little Fast Louis – 55 cm

Skok do diaľky

 1. Nikola Mikušincová s Teddy Teddy Leg – 170 cm
 2. Karin Melušová s Bobuľka – 140 cm
 3. Michaela Hulková s Roxette od Jáji – 140 cm

Dekorovanie najlepších v rovinke strednej triedy,  1. Tereza Pavlíková, 2. Nikola Mikušincová, 3. Simona Krupčíková.

Erika Melušová

ZO SZCH Martin Králičí hop